close
Для вирішення цього завдання потрібна висока санітарна культура і добрий санітарний благоустрій підприємств громадського харчування. Увесь шлях руху харчових продуктів, починаючи від постачального транспорту і закінчуючи споживанням їжі хворими, повинен бути в полі зору лікаря, який здійснює санітарний нагляд.

Харчовий блок має бути забезпечений доброякісною водою з розрахунку 30—50 л води на одного хворого, з них біля 10 л гарячої.

Узагальнюючи матеріали про спалахи отруєнь їжею, приготованою на підприємствах громадського харчування і в домашніх умовах, експерти ФАО/ВООЗ встановили, що головними причинами були:
 
1. недостатнє охолодження харчової сировини, напівфабрикатів або готової їжі, яку довго зберігали; 
 
2. приготування їжі задовго до вживання; зараження продуктів персоналом підприємств громадського харчування або домогосподарками (хворими чи бациловидільниками) внаслідок недотримання правил особистої гігієни;
 
3. недостатнє термічне оброблення їжі, особливо підозрілої щодо її свіжості; забруднення в процесі оброблення сировини, яку використовують без термічного оброблення;
 
4. недостатнє повторне теплове оброблення готової їжі, яка довго зберігається; оброблення сирої їжі і їжі, яка пройшла термічне оброблення на тих самих столах або на тому самому обладнанні, забруднення харчового обладнання або тари, недоброякісна вода.