УФ-опромінення зазнають особи, чия робота пов'язана з електрозварюванням, обслуговуванням електросталеплавильних печей тощо. Дії УФ-проміння можуть зазнавати також медичні й технічні працівники, кінооператори, артисти, які мають контакт з випромінюванням ртутно-кварцових ламп.
На відміну від сонячної радіації в умовах виробництва робітники опромінюються УФ-промінням з довжиною хвилі меншою ніж 280 нм. У разі опромінення очей таким промінням розвивається електроофтальмія. Клінічна картина цього захворювання характеризується болем, різзю в очах, відчуттям піску в очах та головним болем. У хворих спостерігають набряк, почервоніння повік, кон'юнктивіт, світлобоязнь, блефароспазм, сльозотечу. Захворювання виліковується протягом 1—2 днів.
Профілактичні заходи, спрямовані на запобігання несприятливому впливові УФ-проміння в умовах виробництва, полягають у забезпеченні робітників, чия робота пов'язана з електрозварюванням, щитками зі склом, що затримує УФ-проміння, захищає очі від високої яскравості вольтової дуги.
Стіни приміщень для електрозварювання, стелю і меблі покривають олійною фарбою, що поглинає УФ-проміння і не допускають їхнього відбиття.
Особи, котрі працюють із ртутно-кварцовими лампами, повинні мати захисні окуляри та ізолювальні ширми.