close
Поліклініки та інші установи амбулаторного типу складаються головним чином із приміщень для очікування, лікарських і лікувально-діагностичних кабінетів. Головний вхід до поліклініки веде звичайно у вестибюль, який має безпосередній зв'язок з реєстратурою та гардеробом. Вважають за недоцільне робити великі зали для очікування, бо це призводить до взаємного контакту хворих із різноманітними захворюваннями. При децентралізованій системі лікарського обслуговування для очікування використовують коридори завширшки до 3,2 м. Вони повинні добре освітлюватися і провітрюватися. При фтизіатричному, шкірно-венерологічному, гінекологічному і рентгенологічному кабінетах доцільно мати окремі приміщення для очікування. Добра організація праці поліклініки запобігає скупченню хворих. Потрібно так організувати працю рентгенологічного кабінету, щоб для осіб, хворих на туберкульоз або з підозрою на це захворювання, були відведені окремі години прийому.

Мінімальні розміри лікарського кабінету становлять 12 м2, а спеціалізованого — 15 —18 м2. Вікна кабінетів не повинні виходити на шумну вулицю; орієнтація їх не регламентується, але бажано, щоб вона була північною.

Дитяче відділення повністю ізолюється від відділення для дорослих. Вхід у нього має бути через "фільтр-бокс", в якому медична сестра проводить бесіду з батьками, оглядає шкіру та слизові оболонки дитини, вимірює температуру тіла. Дітей з ознаками інфекційних захворювань направляють в оглядовий бокс, що має окремий вихід надвір. У дитячих відділеннях, крім убиралень для хлопчиків і дівчаток, бажано, щоб була кімната з горщиками для маленьких дітей, з унітазом для змиву нечистот та устаткуванням для миття і дезінфекції горщиків.

У великих лікарнях централізовано-блочної забудови часто кількість кабінетів у поліклініці, яка нерідко є і консультативною, скорочується за рахунок того, що частина їх (наприклад, терапевтичні, офтальмологічний, отоларингологічний, ортопедичний тощо) розміщується безпосередньо в окремому блоці відповідного лікарняного відділення. Це дає змогу під час амбулаторного прийому використовувати різноманітну діагностичну апаратуру, а в разі потреби термінову консультацію висококваліфікованих фахівців.