Санітарно-освітня робота з гігієни харчування серед населення повинна посідати провідне місце у пропагуванні здорового способу життя: основ раціонального харчування, навчання заходів запобігання аліментарним інфекціям, гельмінтозам та отруєнням мікробної й хімічної етіології. Пропаганда здорового харчування буде успішною лише тоді, коли медичний працівник добре знає умови харчування місцевого населення та його захворюваність аліментарної природи, враховує місцеві традиції, а також природні та соціально-економічні умови і реальні можливості того контингенту населення, з яким проводять бесіду або лекцію. Викладену в цьому підручнику наукову інформацію слід подавати населенню в яскравій, доступній, переконливій формі, адаптованій до місцевих умов.
Медичним працівникам слід пропагувати культивацію в домашніх умовах існуючих корисних традицій і викорінювати небажані звички.
Низка країн характеризується багатими ринками харчових продуктів, а також розвиненою дрібною вуличною торгівлею, широким асортиментом харчових виробів і напоїв, нерідко отриманих в антисанітарних умовах. Тому слід намагатися вводити санітарні вимоги до харчових продуктів, які продаються на ринках і в спеціальних продуктових магазинах. Дрібну вуличну торгівлю потрібно поступово обмежувати, пояснюючи населенню її небезпеку стосовно напоїв, тістечок, тортів, м'яких сортів сиру, тобто виробів, які швидко псуються.