close
Перевезення продуктів для підприємств громадського харчування слід організувати таким чином, щоб у дорозі вони не забруднювалися і не зіпсувалися. Для цього потрібен спеціалізований транспорт. Перевозити продукти, які швидко псуються, у теплу пору року слід у рефрижераторах, що виключають можливість підвищення температури продукту понад 6 — 8 °С. Якщо немає рефрижератора, м'ясо перевозять у автофургонах або в закритому ящику, стінки якого зсередини оббиті листами оцинкованого заліза. Хлібні вироби перевозять у закритих фургонах, обладнаних висувними лотками, ящиками або поличками; молоко, сметану, сир — у металевих оцинкованих флягах. Для перенесення м'яса, хліба та інших продуктів застосовують носилки, лотки. Транспортні засоби після вивантаження добре очищують і обливають гарячою водою. Особи, які беруть участь у перевантаженні харчових продуктів, повинні перед роботою надягнути санітарний одяг і вимити руки. Особливу увагу потрібно звертати на доставку напівфабрикатів у їдальні. Якщо немає холодильного обладнання, напівфабрикати дозволяється зберігати не більше ніж 2 — 3 год. Тому доставку напівфабрикатів слід здійснювати кілька разів на день.

У коморових приміщеннях забороняється зберігати нехарчові продукти, а також зберігати разом сухі продукти і продукти, які швидко псуються, та готові страви. Комори для сухих продуктів і овочів обладнують стелажами. Овочі доцільно подавати у комору через отвір у зовнішній стіні.

Для зберігання продуктів, які швидко псуються, їдальня повинна бути забезпечена холодильною камерою. Місця зберігання м'яса, риби і молочних продуктів у холодильній камері повинні бути розмежовані. За прийнятими санітарними правилами продукти, які швидко псуються, повинні зберігатися в холодильних камерах за температури від 0 до 8 °С. Ці продукти допускається зберігати протягом таких термінів: субпродукти охолоджені — 12 год, заморожені — 24, ковбаси варені — 48, ковбаси ліверні, кров'яні, зельци — 12, сосиски — 48, молоко — 20, кефір, кисле молоко — 24, сир — 36, сметану — 72 год; вершкове масло — 10 діб, яйця — 20, морожену рибу — 3, м'ясо охолоджене — 3, м'ясо морожене — 5, ковбаси напівкопчені — 10 діб.

Продукти, які швидко псуються, видаються для кулінарного оброблення безпосередньо перед приготуванням страви. У приміщеннях харчового блоку картопля, свіжа капуста, коренеплоди можуть зберігатися 3—5 діб, а салат, щавель, зелена цибуля та інша зелень — до 6 год.

Робітник комори несе відповідальність за якість збереження і видачу на кухню та в буфет харчових продуктів. У разі найменшого сумніву щодо їхньої якості він повинен повідомити про це медичному працівникові, який здійснює санітарний нагляд.