close
За визначенням об'єднаного комітету МОП ВООЗ з професійної гігієни, сільське господарство — це "всі види трудової діяльності, пов'язані з вирощуванням врожаю, збиранням і первинним обробленням різних культур, з розведенням, поліпшенням порід тварин і доглядом за ними, з розведенням садів і створенням селекційних об'єктів".
 
Сільськогосподарський робітник — це "особа, що працює постійно або тимчасово, незалежно від її юридичного статусу, у зазначених вище сферах".

Робота в умовах високих температур повітря призводить до швидкого перевтомлення і виникнення теплових ударів. Температура поверхні грушу під час виконання сільськогосподарських робіт за цих умов досягає 60...70 °С. Дію високої температури навколишнього середовища посилюють суховії та інші вітри.

У країнах, які розвиваються, серед працівників сільського господарства нерідко бувають випадки загальних епідемічних захворювань. Серед професійних шкідливостей отруєння пестицидами, зоонози, пилова патологія, несприятлива дія шуму і вібрації.

У сільському господарстві в умовах спекотних країн мають свої особливості вирощування рису та бавовництво.