close
Організм людини перебуває у постійній взаємодії з навколишнім середовищем, одним із найважливіших компонентів якого є клімат. Вплив клімату тропіків на гігієнічні умови життя і здоров'я населення настільки великий і своєрідний, що це визначило доцільність виділення тропічної гігієни як спеціального розділу гігієни.

З медико-географічних позицій тропіки є частиною земної поверхні, розміщеної в екваторіальному (від 10° пн. ш. до 10° пд. ш.), тропічному (від 10° до 20° пн. ш. і від 10° до 20° пд. ш.) і субтропічному (від 20° до 30° пн. ш. і від 20° до 30° пд. ш.) кліматичних зонах (поясах).

Клімат цих зон (поясів) медична кліматологія розглядає як тропічний. До тропіків належить значна частина суші — майже вся Африка, Південна Азія і південь Східної Азії, більша частина Латинської Америки, Океанія, — де мешкає більша половина людства. До зони тропіків прилягає перехідний пояс (Середземномор'я, Передня і Середня Азія, південь США, деякі регіони Далекого Сходу та ін.), що характеризується в медико-географічному аспекті рисами як тропічного, так і помірного поясів.

Аби належним чином зрозуміти всебічний вплив кліматологічних умов тропіків на життєдіяльність і здоров'я людини, потрібно усвідомити гігієнічне значення окремих метеорологічних елементів, що є кліматопогодними чинниками.